Почетна / Филм / Комичната авантура „Во потрага по Фелини“ премиерно на МРТ 1
Филм од 2017та година, сабота (27 мај) на МТВ 1 во 21.10 часот

Комичната авантура „Во потрага по Фелини“ премиерно на МРТ 1

Луси (Ксенија Соло), срамежлива и наивна девојка од мало гратче во Охајо, ги сака филмовите, но многу тешко се вклопува во секојдневниот живот. Привлечена од чудесно бизарните филмови на Федерико Фелини, Луси собира храброст, ја напушта малограѓанската средина и тргнува во потрага по големиот режисер.

Следува необично и спектакуларно патување низ романтичните пејзажи на Италија каде Луси не ги среќава само ликовите од филмовите на Фелини, туку и фантазиите и кошмарите што го дефинирале.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!