Почетна / Сапуници / Ќе се открие ли вистината во „Мојот вујко“ вечерва на Сител?

Ќе се открие ли вистината во „Мојот вујко“ вечерва на Сител?

Летна релаксација за семејни сплотености. Хит серијата “Мојот вујко” продолжува со комични и интересни ситуации кои ќе ве забавуваат и наредните епизоди, од понеделник до петок на Сител точно во 19.40 часот.

Семејството дозна за измамата која им беше направена. Човекот кој се претставуваше дека е нивен син и внук, беше разоткриен. Но, дали овојпат ќе оди во затвор или со помош на злобната стрина ќе успее да се извлече? И сега, кога една вистина е откриена, ќе излезе ли вистината за вистинскиот нивен син и внук на виделина? На чекор сме до откривање на големата тајна …

И вечерва бидете со семејната комедија “Мојот вујко” и дознајте дали Мукадер ќе открие дека Тарик е нејзиниот исчезнат син и ќе може ли повторно да верува во новата “вистина”? Ќе го добие ли малечката Пелин својот долго чекан вујко?

Само на Сител, од понеделник до петок веднаш по централните вести.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!