Почетна / Забава / Турска телевизија казнета поради бакнеж во телевизиска серија

Турска телевизија казнета поради бакнеж во телевизиска серија

 

Турската радио дифузна агенција (RTUK) повторно предизвика скандал поради казната за „непристојната“ сцена, односно бакнеж во ТВ серија, пренесуваат турските медиуми.

 

 

Имено, тие во соопштението велат дека реагирале поради жалбите од гледачите на телевизиската турска серија „Валкани пари и љубов“ каде што бил емитуван страстен бакнеж меѓу двајцата јунаци во серијата. Овој бакнеж е опишан како еротско вшмукување на усните кое делува непристојно кај младата публика.

„Луѓето праќаат сонди на астеродите, а ние во Турција расправаме за бакнеж“, напиша една корисничка на Твитер. Ова е последната во низата контроверзии од владеењето на исламската-конзервативна власт во 2002. година која многумина во Турција ја осудија дека сака да исламизира турско друштво.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!