Почетна / МК Сцена / Каролина со потресна порака : Засекогаш во нас, 13 години без наш Тоше

Каролина со потресна порака : Засекогаш во нас, 13 години без наш Тоше

13 тешки години за Македонија. 13 болни години без најголемата македонска ѕвезда на сите времиња. 16 октомври 2007 година – датум кој ја зави Македонија и целиот Балкан во црно. 13 долги години без единствениот Тоше Проески.

Една од неговите најблиски соработнички и пријателки, Каролина Гочева се огласи на социјалните мрежи со сеќавање и фотографии од Тоше. Заедно почнаа во Авалон продукција, и од тогаш станаа омилени естрадни ѕвезди за многумина.

Не може да се заборави некој кој направил толку многу за паметење. 13 години без наш Тоше. Засекогаш во нас  – напиша Каролина на Инстаграм, споделувајќи слики од заедничкиот настап и доделување награди на фестивалот “Сунчане скале”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

error: Содржината е заштитена!