Почетна / МК Сцена / Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување на сите присутни, Амира Медуњанин ја покани нашата мега ѕвезда Каролина Гочева да ѝ се придружи на сцената за заедно да ја отпејат легендарната песна “Македонско девојче”.

Завчера во Хераклеа, Амира Медуњанин ме повика на сцена заедно да ја изведеме нашата ,,Македонско девојче” ❤️ Како што може да видите, не очекував да се појавам во улога на изведувач вечерта 😂 Драга Амира, прекрасно беше, те чекаме пак! 🥰😘 – објави македонската икона на својот ФБ профил.

Во продолжение слушнете ја изведбата на Каролина и Амира:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски е номиниран за наградата „Импала“

Албумот „Тафталиџе шафл“ на Влатко Стефановски е номиниран за најдобар албум во Европа и за …

error: Содржината е заштитена!