Почетна / Сапуници / Итир од ,,Романтичното маало” стекна слава како Мис на Турција

Итир од ,,Романтичното маало” стекна слава како Мис на Турција

Мукерем Селен Сојдер (родена на 26 декември 1986 година) е турска актерка, активист, модел и носител на титулата на натпреварот за убавина, кога беше крунисана за Мис на Турција 2007 година и ја претставуваше својата земја на Мис на светот во Кина.

Освен со моделство и манекенство, актерката стана позната и по главните улоги во неколку турски серијали, меѓу кои најпозната е најновата  посластица на Сител – “Романтичното маало”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

error: Содржината е заштитена!