Почетна / Спорт / Слушнете ја официјалната химна на ОИ 2012

Слушнете ја официјалната химна на ОИ 2012

Песната „Survival“ на групата Muse е одбрана за официјална химна на Летните олимписки игри.

 

Фронтменот на музичката група „Muse“, Met Belami, вели дека песната е инспирирана од атмосферата на „чистата одлучност да се победи“. За продукцијата на спотот, во која можете да видите кратка ретроспектива од Игрите низ историјата, беше задолжен Олимпискиот комитет.

Игрите ќе бидат одржани од 27-ми јули до 12-ти август, а официјалната песна ќе биде емитувана секогаш кога спортистите ќе влегуваат во стадионот, и како вовед за церемонијата на доделувањето медали.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Федерер VS Ѓоковиќ – денеска во 15 часот, финале на „Вимблдон“

Новак Ѓоковиќ против Роџер Федерер по 48-ми пат во меѓусебен дуел, денеска од 15 часот …