Почетна / Забава / Голем славенички концерт на Горан Бреговиќ на 23-ти март во Скопје

Голем славенички концерт на Горан Бреговиќ на 23-ти март во Скопје

Најголемата рок легенда на балканските простори, Горан Бреговиќ, на 23ти март ќе одржи голем славенички концерт во спортскиот центар”Јане Сандански”.

Во годината кога се слави 50 години од основањето на најуспешната ех ју рок група Бијело Дугме, а само еден ден после неговиот роденден, Горан Бреговиќ ја прифати нашата понуда да со својот “Оркестар за свадби и погреби” одржи голем славенички концерт.

Ова е уникатна шанса за сите негови фанови во една вечер да ги слушнат најголемите хитови од неговата кариера. Бидете дел од овој голем славенички концерт!

Влезниците за овој голем спектакл можат да се купат на сите продажни места на www.kupikartizase.com како и online на следниот ЛИНК.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!