Почетна / Забава / Евровизија / Барбара Поповиќ на Детската евровизија

Барбара Поповиќ на Детската евровизија

 

Барбара Поповиќ е избрана да ја претставува Република Македонија на „Детската Евровизија 2013“ во Киев, Украина.

 

Барбара има тринаесет години и учи музика (пијано) од шест години во музичкото училиште „Илија Николовски – Луј“. Таа веќе има големо искуство и успех во Македонија, особено во детскиот фестивал “Супер Ѕвезда” и е во соработка со познати музичари и пејачи: Калиопи, Јован Јованов, Дарко Димитров, Драган Мијалковски и Елена Ристевска.

 

 

Наскоро повеќе детали за нејзината песна.

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!