Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Секоја недела во 19.15 часот на Телма – нова сезона од „Код“

Секоја недела во 19.15 часот на Телма – нова сезона од „Код“

Во затвор среде Врање се крчка епилог на ерменскио—македонскиот скандал во дипломатијата. Првата емисија од новата сезона на “Код” ви открива како македонскиот дипломатскио пасош престанал да штити пред српската полиција.

Зошто инжинер од Македонија бил на списокот за истрага заедно со братот на ерменскиот претседател? Тајванска измама за големата Кина прекината во Македонија. Како Тајванци стигнаа до Бардовци и од душеци на под изнудуваа пари на далечниот Исток. Во земјава жртви на трговија со луѓе, за Тајван измамници.

Гледајте “Код” со Снежана Лупевска Созен секоја недела во 19.15 часот на Телма.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!