Почетна / Телевизија / Најдоброто од фолклорот во репризните изданија на „Зајди, зајди“

Најдоброто од фолклорот во репризните изданија на „Зајди, зајди“

 

Од 16 до 17.30 часот, секој работен ден на Алфа (Р)

 

Емисијата „Зајди, зајди“ на Алфа ТВ стана бренд кој ги препозна и ги афирмираше трајните фолклорни вредности. Од понеделник до петок од 16 часот, Зуица Лазова и Милан Завков повторно со вас во репризните изданија на “Зајди, зајди”.

 

 

 „Зајди, зајди“ е македонска музичка ризница на традиционалните народни и староградски  фолклорни нумери, која пак ќе не потсети на најубавите стихови и балади од фолклорниот завет.

Она што беше посебна карактеристика на оваа емисија е настапот во живо. Нешто што одамна го нема во телевизиските студија и нешто што се чувствува во етерот кога емоциите и посебната состојба се неопходна за исполнување на народното творештво.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!