Почетна / Сапуници / Фото | Нови фраери влегуваат во екипата на „Забрането јаболко“

Фото | Нови фраери влегуваат во екипата на „Забрането јаболко“

Популарната босфорска драма “Забрането Јаболко” продолжува да ги освојува своите многубројни фанови со новите сплетки и неочекувани пресврти во најновите продолженија кои се снимаат и емитуваат во Турција.

Се шпекулира дека дел од машките актери ја напуштаат серијата, но затоа пак доаѓаат двајца нови. Млади и згодни турски актери дополнително ќе ги замрсат односите меѓу Ендер, Јилдиз, Шахика и Аргунови.

Eдниот од нив е 34-годишниот Мерт Алтинишик, познат по главната улога во турската сапуница “Прости ми”, емитувана на Алфа. А другиот е …

… 38-годишниот Берк Октај, исто така познат за нашите гледачи по главната улога во одамна емитуваната серија на Канал 5, “Има ли надеж”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Турската сапуница „Грешници” обновена и за следна сезона

Маратонската турска сапуница “Грешници” доби зелено светло за нова трета сезона. Хира и Орхун продолжуваат …

error: Содржината е заштитена!