Почетна / Сапуници / Фото | Бурак од „Мирис на јагода“ бил избран за најдобар модел

Фото | Бурак од „Мирис на јагода“ бил избран за најдобар модел

Јусуф Џим е турски актер, пејач и модел, познат за македонската публика по главната улога во романтичната хит комедија “Мирис на јагода”, која се емитува на ТВ Канал 5.

Особено е прочуен по тоа што застапувал светски познати брендови како Damat, Kiğili, Tween, Ralp Lauren, Hatemoğlu, Polo, Mango, Marks & Spencer.

Во 2011 година е избран за најдобар модел на Турција.

28 годишниот Турчин својата музичка кариера ја започнува во 2013-та година, а актерската година подоцна.

Во продолжение, погледнете дел од неговите фотосесии.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!