Почетна / Филм / Џулија Робертс и Рајан Рејнолдс во „Светулки во градината“ на МТВ 1

Џулија Робертс и Рајан Рејнолдс во „Светулки во градината“ на МТВ 1

Недоразбирањата помеѓу таткото и синот, придонесуваат за нивна разделба. Мајката Лиса (Џулија Робертс) е на страната на синот. А таткото (Вилијам Дефо) е неуморен во потценувањето на својот син (Рајан Рејнолдс).

Сместен во денешно време, филмот се врти околу семејство од три генерации користејќи бројни ретроспективи од детството на главните ликови. Сообраќајна несреќа на патот кон семејното обединување и погребот што следи, прави синот да открие повеќе за своето семејство и воопшто за животот.

Рајан Рејнолдс, Вилијам Дефо, Џулија Робертс во “Fireflies in the garden”, филм на Денис Ли во четврток, 18. мај 2023 година на МРТ 1 во 23.40 часот

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!