Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Документарна тв приказна за „Македонисимо“ – вторник на МРТ

Документарна тв приказна за „Македонисимо“ – вторник на МРТ

Документарна телевизиска приказна која го прикажува патувањето на громогласниот татнеж на ритамот на крвта. Приказна за гордоста и љубовта кон своето. Македонисимо од светот до дома. Во вторник на Македонската Телевизија.

„Македонисимо“ е проект во чии рамки на оригинален начин се обработува македонската народна музика од страна на нашиот композитор, Панде Шахов. „Македонисимо“ ја спојува македонската народна музика со влијанијата на џезот и класичната музика. На концертот ќе бидат изведени 23 нумери, главно ора и по некоја песна.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!