Почетна / Серии / Додека Сител и Канал 5 емитуваат премиери, Телма реди репризи

Додека Сител и Канал 5 емитуваат премиери, Телма реди репризи

Одамна ја следевме на Македонската телевизија и кабловската Нова С, по што репризно се емитуваше и Телма. Сега, “Менталист” репризно повторно на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 23.00 часот.

Реприза на веќе неколкупати емитуван ситком и во 17.55 часот. Реприза на серии и во 20.30 часот, па во 22 часот, па 23 часот итн. Додека Сител и Канал 5 емитуваат исклучиво премиерна програма во ударни термини, телевизија Телма која е национална телевизија како и другите, им нуди РЕПРИЗИ на гледачите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата …

error: Содржината е заштитена!