Почетна / Серии / Дали играта конечно е завршена, крај на 4. сезона од „Шерлок“

Дали играта конечно е завршена, крај на 4. сезона од „Шерлок“

Sherlock Holmes The Final problem e последната епизода од четвртата сезона на британската култна серија која вечерва (29.12) ќе се емитува на Телма во 19.15 часот. Долго закопаните тајни конечно ја стигнаа двојката од Бејкер Стрит. Некој игра многу долга игра, а Шерлок и д-р Вотсон се соочуваат со најголемиот предизвик до сега.  Дали играта конечно е завршена? Гледајте во последната епизода на четвртата сезона на Шерлок.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МТВ 1 со реприза на познатата домашна серија на Петре Прличко

Секоја недела околу 21 часот, МТВ 1 ќе ја репризира домашната серија “Комедијанти”, снимена во …