Почетна / Серии / Дали играта конечно е завршена, крај на 4. сезона од „Шерлок“

Дали играта конечно е завршена, крај на 4. сезона од „Шерлок“

Sherlock Holmes The Final problem e последната епизода од четвртата сезона на британската култна серија која вечерва (29.12) ќе се емитува на Телма во 19.15 часот. Долго закопаните тајни конечно ја стигнаа двојката од Бејкер Стрит. Некој игра многу долга игра, а Шерлок и д-р Вотсон се соочуваат со најголемиот предизвик до сега.  Дали играта конечно е завршена? Гледајте во последната епизода на четвртата сезона на Шерлок.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Римејкот на популарната „Династија“ секој понеделник на Fox Life

“Династија” е американска прајмтајм сапуница која е римејк на истоимената популарна серија од осумдесетите. Досега …

error: Содржината е заштитена!