Почетна / Телевизија / Емисијата на Чомовски тргната од МРТ 1

Емисијата на Чомовски тргната од МРТ 1

 

Емисијата „Ако е“ на Александар Чомовски која се емитуваше на МРТВ веќе нема да се емитува на оваа телевизија, наводно поради тоа што Македонската телевизија не го продолжилa договорот со продукцијата „Томато“, пишува Плусинфо.

 

 

МТВ, наводно, веќе не прифаќала договори со продукции со отстапување рекламно време. „Томато продукција и МТВ не успеаја да најдат заеднички договор. Мотивите за мене се непознати. Сепак, новото раководство на МТВ остави простор за преговори“, изјавил Чомовски за Плусинфо. Емисијата „Ако е…“ на Македонската телевизија се емитуваше една година.

 

 

 

Ивана Таневска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!