Почетна / Филм / Бред Пит во епскиот воен спектакл „Бес“ во сабота на МРТ 1
Fury - филм од 2014-та година

Бред Пит во епскиот воен спектакл „Бес“ во сабота на МРТ 1

Брет Пит во епскиот воен спектакл снимен според вистинска приказна. Во април 1945 година, сојузниците ги водат завршните битки на европско тло.

Наредникот Матори (Брет Пит) управува со тенк со тим од петмина неискусни момчиња и се обидува да се пробие преку непријателските линии до срцето на нацистичката Германија.

Сабота, 27 јануари 2024 година, 20 часот и 15 минути, МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!