Почетна / Телевизија / Х Фактор / 13-годишно девојче блесна на сцената на „Х Фактор“

13-годишно девојче блесна на сцената на „Х Фактор“

 

Ново издание од „Х Фактор“ вечерва по „Судбината на Фатмаѓул“

 

 

Малата Илма Карахмет вчеравечер го воодушеви Балканот со изведбата на првото издание од „Х фактор“. Таа има само 13 години, но на нејзиниот глас ќе позавидат многу звучни музички имиња. Жирито беше едногласно, ова девојче сигурно оди понатаму. Во прилог е настапот.

 

 

За гледачите што бараат шоу на сцена учесникот Славко Калезиќ беше вистински фаворит. Тој се претстави како мултиталент кој со своите танцувачки способности успеа да ја крене цела публика на нозе. Во прилог е и неговиот настап.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!