Почетна / Забава / Боки 13: Јас имав доблест да кажам зошто го откажувам концертот!

Боки 13: Јас имав доблест да кажам зошто го откажувам концертот!

 

 

Контроверзниот Боки 13 во интервју за естрадниот магазин Бекстејџ кој што се емитува на телевизија Алфа секој ден во 16.00 и во 00.30, ретроспективно ја резимираше 2015 та година. Посвети внимание на сите кои што на овој или оној начин се најдоа под негова лупа. Не пропушти да го искоментира и откажаниот концерт на Игор Џамбазов. За причините поради откажувањето, вели дека се вреѓање на интелигенцијата на народот. Плус овој концерт го споредува со неговиот, кој што поради мал број продадени влезници го откажа.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија со симфониски концерти на социјалните медиуми

Филхармонија започна со емитување на дел од своите симфониски концерти на социјалните мрежи, кои можат …

error: Содржината е заштитена!