Почетна / Забава / Раперот Били Ѕвер активно вежба во теретана

Раперот Били Ѕвер активно вежба во теретана

Раперот Били Ѕвер често го гледаме во лежерно и опуштено издание, но од пред неколку дена, раперот напорно вежба по цел ден во теретена. Иако во чаршија кружат разни шпекулации, ТВ Пакет се обиде да ја дознае вистината од прва рака.

 

 

Илија Делов или Били Ѕвер, напорно вежба за да ја задржи совршената форма на телото. Од неговиот менаџерски тим дознаваме дека раперот договорил соработка со позната македонска модна агенција на која ќе се појави како заштитно лице, а наскоро заедно ќе тргнат во потрага по најубавите лица од Македонија.

 

Billy Zver ~ Били Ѕвер | Ilija Delov ~ Илија Делов

 

Покрај соработката со модната агенција, раперот подготвува и нов летен хит.

 

{gallery}072012/billy-zver{/gallery}

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонските танчери се светски шампиони во латино шоу

Танчерите од Eat The Beat од Скопје, остварија неверојатен резултат на Светското Првенство во Латино …

error: Содржината е заштитена!