Почетна / Телевизија / Следите суперфинале | Антониа со „Billy jean“ од Мајкл Џејсон

Следите суперфинале | Антониа со „Billy jean“ од Мајкл Џејсон

 

Глаајте за нашата Антониа – со првата песна повторно фасцинираше

 

Антониа Гиговска од Скопје во првиот дел од суперфиналето на мега шоуто “Пинкови ѕвездички” се претстави со хитот “Billy jean” од Мајкл Џексон. Повторно перфектно, повторно за секоја пофалба.

– Ти си нашата Бијонсе, нашата Мараја Кери, ги проби сите врвови во ова натпреварување – беше коментарот на Леонтина.

– Спектакуларно, ефектно, безобразно, победнички, без зборови – се согласија и сите останати од жири комисијата.

 

 

Па почитувани читатели, благодарение на вашите гласови, Антониа стигна дотука, и благодарение токму на вашите гласови, таа мора да стигне до целта. Линиите за гласање се цело време отворени, постојано имате можност да гласате за неа на 141 – 345, така што испраќате СМС порака со текст : GLA (празно место) C и редниот број на кандидатката:

GLA C13 – за Антониа Гиговска

 


 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!