Почетна / МК Сцена / Видео | Балканот ѝ се поклони, Каролина блесна на сцената во Белград

Видео | Балканот ѝ се поклони, Каролина блесна на сцената во Белград

Каролина Гочева настапи на првото издание на балканските престижни музички награди MAC, освојувајќи награда за најдобра етно нумера за минатата година. Македонската ѕвезда блесна на сцената во Белград, покажувајќи дека со глас и стас може да се рамни со сите големи светски ѕвезди. Во продолжение погледнете го настапот на Каролина и уживајте во безвременската балада “Ти не дојде”:

Настанот кој беше во организација на Sky Music, во живо го пратеа гледачите низ Балканот, а Сител емитуваше снимка од гала доделувањето пред неколку дена. Гочева-Корубин се заблагодари на фановите што гласаа за неа, и ги покани да ја слушаат и гледаат овој месец во Македонска филхармонија на уникатните концерти кои следуваат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонски џез на Наша ТВ – концерт на Тао Трио на Прилеп џез викенд

Слушајте македонски џез на македонска телевизија. Концерт на Тао Трио на Прилеп Џез викенд 2013 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!