Почетна / Сапуници / Романтичната сага за нашата „Мерием“ предпразнично на Сител

Романтичната сага за нашата „Мерием“ предпразнично на Сител

Наскоро на Сител телевизија предновогодишна хит драма за гледачите желни за љубов, одмазда и интриги. По завршувањето на “Нашата Дениз”, ќе се емитува уште повозбудлива турска серија и тоа за несреќната судбина на девојката “Мерием”.

Невина девојка фатена во костецот на слепата љубов и бескруполозната лага. Кога човекот во кој веруваше, ќе ѝ ја изрече драконската казна, за нашата Мерием не останува ништо друго освен да најде начин да излезе од ѓаволската игра што ѝ ја приреди судбината.

Наскоро на Сител, очекувајте ја приказната за нашата “Мерием”, а за деталната содржина на новата хит серија, дополнително ќе ве информираме.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научнофантастичниот вестерн „Firefly“ секој викенд на Нова С

Сабота и недела во 18 часот на кабловската Нова С ќе се емитува американската научно-фантастична …

error: Содржината е заштитена!