Почетна / Телевизија / Алфа со нов забавен магазин „Зебра“ секој ден во 17 часот

Алфа со нов забавен магазин „Зебра“ секој ден во 17 часот

Од понеделник до петок, нов попладневен урбан магазин на Алфа телевизија. “Зебра” најавува дека во новата содржина на Алфа нема да слушаме трач муабети, туку инспиративни животни приказни на познатите и помалку познатите. Нема “жолт печат” туку ексклузивни интервјуа. И нема залудно потрошено време туку 30-тина минути кои ќе ви го разубават денот. Од 21 јануари на Алфа телевизија “Зебра магазин”, пред централните вести.

Од понеделник до петок, терминот 17 часот резервирајте го за ЗЕБРА МАГАЗИН… Нема трач муабети, туку инспиративни животни приказни на познатите и помалку познатите. Нема "жолт печат" туку ексклузивни интервјуа. И нема залудно потрошено време туку 30на минути кои ќе ви го разубават денот. Од 21.01.2019 ексклузивно на Алфа! 💓✔️

Gepostet von Alfa Televizija am Freitag, 18. Januar 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!