Почетна / Забава / Евровизија / Викторија Лоба на „Детска Евровизија“ пред 9 години!

Викторија Лоба на „Детска Евровизија“ пред 9 години!

 

Дали знаевте дека пејачката Викторија Лоба заедно со Марија Арсовска, во 2003-та година ја претставуваше Македонија на фестивалот „Junior Eurovision Song Contest“? Девојчето во тренерки што го гледате на фотографијата денес важи за една од најсексипилните жени во Македонија. Тогаш на Лоба предизвик и беше да настапува на „Детската Евровизија“, а денес обожува да пее за „волците“.

 

 

Ретко кој знае дека тогашната претставничка на Македонија е всушност русокосата девојка која сега заводливо се смешка од календарот на „Пелистерка“, но затоа тука е тимот на ТВ Пакет кој обожува да ја прелистува историјата на македонската телевизија.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!