Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 26/50

50-те најпопуларни теленовели | 26/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

26. Colorina
(Мексико, 1980)

Улоги: Лусија Мендес и Енрике Алварез Феликс.

Една сосема поинаква теленовела, која пред публиката ја претстави Лусија Мендес во едно сосема поинакво светло. Во оваа драма, Лусија е мајка на актерите Гиљермо Капетиљо, Хуан Антонио Едвардс и Хосе Елијас Морено. Главната полемика која со месеци ги мачеше гледачите беше кој од нив тројца е вистинскиот син на Колорина.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!