Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 20/50

50-те најпопуларни теленовели | 20/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

20. Tu o Nadie – Или ти или никој
(Мексико, 1985)

Улоги: Lucia Mendes, Andres Garcia, Salvador Pineda.

„Ти или никој“ е мексиканска теленовела продуцирана од страна на Телевиса во 1985. година. Важи за една од најпопуларните теленовели во осумдесетите. Снимена е во егзотичниот Акапулко, а насловната нумера Corazón de Piedra ја пее самата Лусија Мендес.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!