Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 12/50

50-те најпопуларни теленовели | 12/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

12. Muneca Brava – Дивиот ангел

(Аргентина, 1998)

Улоги: Наталија Ореиро и Факундо Арана.

Аргентинска теленовела која рушеше рекорди на гледаност во 63 земји на пет различни континенти. Теленовелата се закити и со признание од Мартин Фјеро (престижна телевизиска награда). Во Мексико направија и свој римејк под назив „Al Diablo con los Guapos“.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!