Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 11/50

50-те најпопуларни теленовели | 11/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

11. O Clone – Клон
(Бразил, 2001)

Улоги: Џована Антонели и Мурило Бенисио.

Приказна за забранета љубов помеѓу една муслиманка и Бразилец. Совршен микс на две култури, две вери и националности, преточени низ незаборавните мелодии на Маркус Виана. Покрај љубовта помеѓу Жаде и Лукас, теленовелата опфати и посериозни и драматични проблеми од секојдневието како зависноста од дрога и клонирањето на луѓе. Продадена е во повеќе од 45 земји низ светот.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Освен „Грешници“, и „Крваво цвеќе“ обновена за уште една сезона

Маратонската турска сапуница “Крваво цвеќе” доби зелено светло за нова трета сезона. Откако веќе беше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!