Почетна / Телевизија / Ангели 4 наскоро на Сител!

Ангели 4 наскоро на Сител!

Сител телевизија штотуку ја извести екипата на ТВ Пакет дека правата за четвртата сезона од мегапопуларната тинејџерска серија “Ангели” се веќе откупени од нив. Во писмото е наведено дека жалат оти тоа го сториле толку доцна, но претходните преговори никако не ги задоволувале потребите и можностите на двете страни. Истакнато е и дека со откупувањето на овој проект Сител телевизија за првпат склучува ексклузивен договор со аргентинската телевизиска продукција “Telefe” која порано соработуваше со А1, така да после “Casi Angeles” многу веројатно е дека ќе ни дојдат и другите аргентински хитови. Очекувајте ја новата сезона, а очекувајте и мало разочарување, бидејќи денес сепак е денот на шегата. ТВ Пакет ви посакува убав и весел ден!

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Програмска шема на Телма за период од 30.01.2021 до 05.02.2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 30.01 2021 – 05.02 2021 САБОТА  30.01.2021 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!