Почетна / Телевизија / Најгледаните македонски емисии со нови сезони од есен

Најгледаните македонски емисии со нови сезони од есен

 

Завршија сезоните на “Dear or no deal” и “Ready, steady, cook”

 

Откако најгледаните играни серии (Парампарче и Вљубениот ерген) заминаа на летна пауза, сега и најгледаните македонски ТВ емисии ја завршуваат својата сезона.

 

 

Најгледаното гејм шоу веќе шест сезони “Се или нешто” повторно ќе ве дружи од 18 часот и повторно ќе ги стави на тест натпреварувачите и банкарот, веќе од септември. Од септември се враќа и третата сезона од кулинарското забавно лиценцирано шоу “Брза кујна”.

 

 

Лиценците се само на Сител. Повторно со вас, од септември.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!