Почетна / МК Сцена / Јолескиот се враќа после 3 години пауза

Јолескиот се враќа после 3 години пауза

 

После три години пауза Јолескиот повторно се враќа на сцната. Во тек е снимањето на неговата нова песна во соработка со Игор Митровиќ и Антонио Грнчески. Се очекува песната да види бел ден веќе наредната недела. Темата е во house стил и се очекува да прерасне во голем летен хит.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!