Почетна / Телевизија / Црно му се пишува на „Бекстејџ“ – магазинот заминува во историјата

Црно му се пишува на „Бекстејџ“ – магазинот заминува во историјата

 

Пзнатиот естраден магазин се укинува од ТВ екраните

 

2008 година, започна на Сител телевизија како конкуренција на тогашниот популарен “А1 Ексклузив”. За кратко време, “Бекстејџ” успеа да стане исто така бренд нудејќи ексклузивни информации, интервјуа и скандали во врска со македонската и балканската естрадна сцена. По пет години, во јуни 2013 година се случи неочекуван трансфер на емисијата од Сител на МТВ, а д 1 јануари 2016-та година се сели на Алфа.

 

 

И на Алфа сепак не успеа да опстане. Бекстејџ згаснува од македонскиот телевизиски етер. 9 години дружење со македонските гледачи, 9 години забава, шпекулации, вистини, новости, информации. Магазинот кој ја покриваше македонската естрада и го промовираше успехот на нашите пејачки имиња, заминува во историјата на телевизиски емисии. По повод, згаснувањето на ТВ магазинот, се огласија и некои македонски ѕвезди, кои изразија жалење од ваквата одлука :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!