Почетна / Серии / Втора сезона од „Доли и Ем“, потрет на женското пријателство

Втора сезона од „Доли и Ем“, потрет на женското пријателство

 

“Доли и Ем” – секоја недела во 19.40 часот на Телма

 

Секоја недела на Телма по “Фчерашни новости” ќе се емитува втората сезона од британскиот ситком “Доли и Ем”. Првата сезона веќе беше повеќе пати емитувана на оваа фреквенција изминатата година.

 

 

Серијата ја осмислија, а и глумат во неа Емили Мортимер (Newsroom, Shutter Island, Match Point) и нејзината најдобра пријателка од приватниот живот Доли Велс (Spy, Bridget Jones’s Diary). Покрај нив две, кои ги толкуваат главните улоги, во серијата се појавуваат и низа познати актери во епизоди улоги како Сузан Сарадон, Енди Гарсија, Џон Кјузак итн.

 

 

“Дол и Ем” е интимен и хумористичен портрет на женското пријателство. Дејството се одвива во Лос Анџелес, каде се упатила Ем со цел да создаде кариера во Холивуд. Решена да го сними својот филм, на Ем и е потребен асистент и така ја вработува Доли.

Од време на време, серијата е горко-слатка, понекогаш пресмешна, а понекогаш и емотивна. Секоја следна епизода е приказна за себе.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!