Почетна / Телевизија / ТВ Пакет | Најдоброто за сезоната 2011-12

ТВ Пакет | Најдоброто за сезоната 2011-12

Форумџиите на ТВ Пакет и оваа година ја продолжија својата традиција за прогласување на најдобрите телевизски прајм-тајм содржини во Америка. Тие секоја година кон средината на мај, заклучно со завршувањето на телевизиската сезона во САД, гласаат за своите фаворити од номинациите што претходно се поставени од организаторот. Беа наведени 15 категории, а во вториот круг на гласање форумџиите имаа избор од по 4 предлози во секоја категорија. Гласањето траеше до 25.05, да погледнеме која прајм-тајм серија од изминатава сезона е прогласена за најдобра според нив.


Реално, натпреварувачко шоу – „Dancing With the Stars“

Најдобра нова хумористична серија – „2 Broke Girls“

Најдобра нова драмска серија – „Once Upon a Time“

Спореден актер во хумористична серија – Ty Burrell (Modern family)

Споредна актерка во хумористична серија – Betty White (Hot in Cleveland)

Спореден актер во драмска серија – Dan Stevens (Downton Abbey)

Спореда актерка во драмска серија – Jessica Brown Finday (Downton Abbey)

Главен актер во хумористична серија – Jim Parsons (The Big Bang Theory)

Главна актерка во хумористична серија – Christina Applegate (Up All Night)

Главен актер во драмска серија – Hugh Laurie (House)

Главна актерка во драмска серија – Claire Danes (Homeland)

Најдобра актерска екипа во хумористична серија – „Hot in Cleveland“

Најдобра актерска екипа во драмска серија – „Desperate Housewives“

Комедија – „Hot In Cleveland“

Драма – „Desperate housewives“

 

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извештај на ААВМУ за предизборниот период на ТВ од 15.02 до 7.03

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објави Извештајот од мониторингот на медиумското …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!