Почетна / Забава / Од 200 таленти нa „X Фактор“ 40 се Македонци

Од 200 таленти нa „X Фактор“ 40 се Македонци

 

Деновиве по социјалните мрежи се рашири дезинформација поврзана со шоуто „X Factor“. Прочитавме наслови кои дезинформираа дека во „X Factor Adria“ нема да има Македонци или оти тие ќе бидат во многу мал број.

Официјално Ви соопштуваме дека од 200 таленти што влегоа во следниот елиминационен круг 40 се Македонци. Со оглед на тоа што талентите се одбираат во четири држави, бројката е коректна. Шоуто ќе биде дел од новата сезона на Сител телевизија и со емитување започнува во октомври.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт со дела од Арво Перт во изведба на „Профундис“

Ансамблот и хор „Профундис“ под диригентство на Ѓурѓица Дашиќ вечер во Филхармонија ќе одржи концерт …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!