Почетна / Телевизија / Нов циклус на квизот „Круг на знаење“ стартува на Алфа телевизија

Нов циклус на квизот „Круг на знаење“ стартува на Алфа телевизија

 

Нова сезона од познатиот македонски квиз

 

 

Алфа телевизија започнува со емитување на третата сезона од квизот “Круг на знаење”. Минатата седмица започнаа првите шоу емисии во кои натпреварувачи беа познати македонски јавни личности како Марко Дај побрзај, Дејан Недев, Сара Мејс, а веќе од оваа седмица во стандардниот термин, 16.45 часот со прикажување стартуваат новите емисии од новата сезона.

 

 

Многу нови натпреварувачи, многу нови прашања и брзи одговори ќе бидат дел и од оваа сезона. Доколку сакате да учествувате во овој квиз на вистинско познавање и знаење, пријавете се на телефонскиот број 02/30 94 993 или на [email protected]. Ирена Спировска и Томато продукција не очекуваат.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!