Почетна / Живот / Над 20 споменици денеска никнаа во Скопје

Над 20 споменици денеска никнаа во Скопје

 

Градот Скопје денеска сруши гинисов рекорд – поставени беа над 20 споменици за само неколку часа! Македонската метропола од ден на ден станува се поубава, а разубавувањето никако да престане. Десетина масовни споменици се поставија на повеќе локации во градот, а уште толку помали го украсија мостот „Око“. Истите предизвикаа големо внимание кај медиумите. Во прилог се фотографии.

 

 

{gallery}042013/spomenici{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!