Почетна / Телевизија / За денот на трудот, дебата за работничките права во „200“ на Алсат

За денот на трудот, дебата за работничките права во „200“ на Алсат

 

Дали протестот е решение за поголеми права на работниците?

 

Секој понеделник во 22.30 часот на Алсат М телевизија се емитува политичкиот магазин “200” со Назим Рашиди како водител. Во вечерашната емисија гостин е Здравко Савески од Левица кој ќе зборува за работничките права во Македонија.

 

Дали македонските газди ги почитуваат своите работници? Кое малцинство работи најмногу прекувремени часови и дали се платени за тоа? Одговорите се вечерва на Алсат М.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Српското ток шоу „Магазин Ин“ секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела на Алфа телевизија ќе се емитува српското ток шоу “Магазин Ин”. …

Leave a Reply