Почетна / Сапуници / Кој го пее познатиот балкански хит од серијата „Златни двори“?

Кој го пее познатиот балкански хит од серијата „Златни двори“?

 

По Лара и Ружа вјетрова, доаѓаат “Златни двори” – нова хрватска продукција

 

По неколку години, повторно на тв екраните доаѓаат сериите за љубителите на хрватската продукција и далматинскиот мелос. Наскоро на Сител со емитување започнува најновата хрватска теленовела “Златни двори”, која се уште се снима и емитува во Хрватска.

 

 

Насловната песна од серијата е веќе неколку месеци голем радиски хит, а ја исполнуваат познатите Колонија и Славониа бенд. “Златни двори” е втора нивна соработка по “Gukni golube”, a спотот, за потревите на серијата, се снимаше на златните полиња на Славонија.

Катарина Бабан и Марко Кнешаурек ги толкуваат главните ликови Ана и Петар во тв новелата, а се појавуваат и како главни јунаци во спотот.

 

 

– Насловната песна од прво слушање ми влезе во уво. Во текот на снимањето ја слушавме цело време и по завршување на снимањето, без престан си ја потпевнувавме. Навистина е голем хит како и самата серија во Хрватска и Босна. Голем дел од сцените во серијата и спотот се снимаа во жито. Малку ми беше чудно на почетокот затоа што требаше да трчам низ житните пространства, но полека се навикнав. – изјавува Катарина.

Многу наскоро во песната и во топлата романтична приказна ќе уживаат и македонските сладокусци.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Време е да паднеме во „Замка“, нова серија на Канал 5

Умут, маркантен и храбар човек, во потрага по правда за своето семејство но и за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!