Почетна / Серии / Домашната серија „Комшиски приказни“ од сабота на Алфа

Домашната серија „Комшиски приказни“ од сабота на Алфа

 

Од сабота во 19 часот, нова македонска комична серија

 

Во напливот на народни приказни, десетици контактни емисии, гејм шоуа и квизови од домашна продукција, Алфа започнува со емитување на новата домашна хумористична серија “Комшиски приказни”.

 

 

Режијата му припадна на Драган Вељановски, а сценариото на драматургот Стево Симски и Драган Вељановски. Актерската екипа ја сочинуваат Благица Ристов, Никола Колев – Зезо, Винета Димчевска, Магдалена Ризова – Черних, Ердоган Максут, Диме Коцевски и др.

 

 

По ланската “Цимери”, оваа сезона на Алфа следуваат Комшиите.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 5 ја емитува репризно култната детска серија „Големи и мали“

Мартин Трпчевски, Жарко Димитриоски, Тамара Веселинска, Бисера Кајева, Бојан Велевски, Димитар Чулаковски, Никола Пендовски, Катина …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!