Почетна / Телевизија / „На шанк“ со уникатната Ивана Наскова се сели на ТВ Сонце

„На шанк“ со уникатната Ивана Наскова се сели на ТВ Сонце

 

Толку на Алфа, од сега на ТВ Сонце, МТМ и локалните

 

Забавната емисија “На шанк” со уникатната водителка Ивана Наскова се сели на друга фреквенција. Имено, од оваа седмица емисијата ќе може да ја следите на ТВ Сонце, секоја недела со почеток во 17.30 часот.

 

 

Освен на ТВ Сонце, емисијата ќе се емитува на сите локални телевизии ширум земјава. Во Скопје ќе се емитува на МТМ во четврток во 22.15 часот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!