Почетна / МК Сцена / 18 мај, концерт на композиторот Никола Мицевски со проектот „New era“

18 мај, концерт на композиторот Никола Мицевски со проектот „New era“

После големите промотивни концерти во НУ – Центар за култура – Битола, народниот тетар “Јордан Хаџи Константинов – Џинот” во Велес и концертот во Македонската Филхармонија во Скопје, проектот на Никола Мицевски “New Era” ќе можете да го видите и во малку поинтимно и ексклузивно издание со многу гости во “Public Room” на 18ти Мај.

Проектот “NEW ERA” претставува симбиоза на различни жанрови, едно филмско начело фузирано со етно, рок и електро основи во служба на пијаното и солистички инструменти.

Овој пат покрај Никола Мицевски и пријателите, ќе има и неколку гости како изненадување.

Влезниците чинат 400 денари и можете да ги набавите на следниот ЛИНК.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Илјадници свеќи на сцената на Филхармонија за „Candlelight“

Овој петок илјадници свеќи ќе ја осветлат сцената на Македонската филхармонија на премиерното издание на …

error: Содржината е заштитена!