Почетна / Забава / Евровизија / По Македонија, и Србија испраќа непознато име на Евровизија

По Македонија, и Србија испраќа непознато име на Евровизија

 

Тијана Богичевиќ ќе ги брани боите на Србија на Евросонг

 

Младата поп и соул пејачка Тијана Богичевиќ ќе ја претставува соседна Србија на Изборот за песна на Евровизија 2017.

 

 

Пејачката досега пеела пратечки вокали на Владо Георгиев, а не се прославила со свои песни. Мажена е за Афроамериканец и одредено време живеела во Америка. Радио телевизија Србија наскоро ќе ја промовира и песната со која Богичевиќ ќе настапи на најголемиот музички натпревар во Европа.

Во меѓувреме слушнете ја “Чудо”, нејзина песна :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара …

error: Содржината е заштитена!