Почетна / Живот / TLC ги спојува луѓето со најретките болести на светот

TLC ги спојува луѓето со најретките болести на светот

 

„Двајца на милион“ од недела во 20ч на TLC

 

Дали некогаш сте се запрашале како живеат луѓето кои боледуваат од некоја болест за која прв пат слушате? Замислете вие да живеете со некоја од најретките болести на светот. Што кога би имале кому да се доверите, кога никој вистински не би ја разбрал вашата борба и изолацијата која ја чувствувате секој ден?

 


 

Во новиот серијал „Двајца на милион“ која се прикажува во недела во 20ч на TLC, двајца кои боледуваат од иста ретка болест ќе бидат поврзани. Овие луѓе боледуваат од исклучително ретки болести како Шварц-Џампел синдромот, ламеларна ихтоза и Голденхаров синдром. Во секоја епизода, еден поединец кој е со ваква ретка дијагноза тргнува на патот на својот живот.

Оваа инспиративна серија нуди единствен увид на болестите кој ретко некој ги знае и запознавање на луѓето кои имаат таква болест како и предизвиците со кои се соочуваат.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!