Почетна / Забава / Талија ја препеа „Uno momento“ од Северина, слушнете како звучи

Талија ја препеа „Uno momento“ од Северина, слушнете како звучи

 

“Тики, тики, та” – Талија ја препеа песната на Северина и Министерке

 

Популарната латино пејачка Талија ја препеа “Uno momento” на Северина. Пејачката позната како Росалинда од истоимената серија, стекна светска слава благодарение на улогите во мексиканските теленовели и благодарение на големите музички хитови кои ја прославија и надвор од границите на Латинска Америка.

 

 

Во продолжение, чујте ја латино верзијата на Уно моменто. Подобро звучи оригиналот, нели?

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!