Почетна / Забава / Талија ја препеа „Uno momento“ од Северина, слушнете како звучи

Талија ја препеа „Uno momento“ од Северина, слушнете како звучи

 

“Тики, тики, та” – Талија ја препеа песната на Северина и Министерке

 

Популарната латино пејачка Талија ја препеа “Uno momento” на Северина. Пејачката позната како Росалинда од истоимената серија, стекна светска слава благодарение на улогите во мексиканските теленовели и благодарение на големите музички хитови кои ја прославија и надвор од границите на Латинска Америка.

 

 

Во продолжение, чујте ја латино верзијата на Уно моменто. Подобро звучи оригиналот, нели?

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија со симфониски концерти на социјалните медиуми

Филхармонија започна со емитување на дел од своите симфониски концерти на социјалните мрежи, кои можат …

error: Содржината е заштитена!