Почетна / Забава / Фото | Весна Бејби и Џамбазов со честитка за Велигден од Крушево

Фото | Весна Бејби и Џамбазов со честитка за Велигден од Крушево

 

Партнерите од “Брачна игра” во градот на најголемата музичка икона

 

 

Популарните македонски актерски имиња Весна Бејби Петрушевска и Игор Џамбазов го честитаат престојниот голем христијански празник. Двајцата пријатели се во Крушево од каде преку слика и порака, упатија честитка до сите верници :

 

 

Од фотографијата може да забележи дека Игор и Весна носат маица со ликот на Тоше Проески, кому му беа едни од најблиските пријатели и најголемите поддржувачи.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Луксузниот бренд ,,Елена Лука” го носи својот гламур во Њујорк!

Десетгодишниот јубилеј означува една нова ера за етаблираниот моден бренд Елена Лука и македонската мода …