Почетна / Забава / Фото | Весна Бејби и Џамбазов со честитка за Велигден од Крушево

Фото | Весна Бејби и Џамбазов со честитка за Велигден од Крушево

 

Партнерите од “Брачна игра” во градот на најголемата музичка икона

 

 

Популарните македонски актерски имиња Весна Бејби Петрушевска и Игор Џамбазов го честитаат престојниот голем христијански празник. Двајцата пријатели се во Крушево од каде преку слика и порака, упатија честитка до сите верници :

 

 

Од фотографијата може да забележи дека Игор и Весна носат маица со ликот на Тоше Проески, кому му беа едни од најблиските пријатели и најголемите поддржувачи.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!