Почетна / Серии / Инфо | Премиера на „Ах, љубов моја“ со Атанас и Тино на Телма

Инфо | Премиера на „Ах, љубов моја“ со Атанас и Тино на Телма

 

Македонска романтична комедија на Телма

 

 

“Ах, љубов моја” е филмска адаптација на познатата македонска театарска претстава. Филмот е снимен оваа година, а минатава седмица беше прикажан на телевизија Телма како серијал од неколку продолженија во 7:40 часот.

 

 

Накратко, “Ах, љубов моја” е приказна за позната поп пеачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивните проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите.

 

 

Меѓутоа, во хотелот се појавува нејзиниот поранешен љубовник Селпин, кој сака да се збогува со неа, по што се тргнува наопаку. Изненадувачки средби, неочекувани личности и ситуации, кои на крајот сепак ќе завршат со среќен крај.

 

 

Во главните улоги настапуваат Нина Деан, Атанас Атанасовски, Александар Микиќ, Марија Кондовска, Соња Стамболџиоска.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!